Skakel Om dominikaanse peso to vs dollar

Verskaf asseblief 'n waarde.
Verskaf asseblief 'n waarde.

1 Dominikaanse Peso is gelyk aan 0,016294 VS-dollar

Wisselkoerse van 2026-10-21  ·  Wisselkoersgeskiedenis


Dominikaanse Peso

Die Dominikaanse Peso (teken: $; kode: DOP) is die amptelike geldeenheid van die Dominikaanse Republiek, 'n Karibiese nasie wat die oostelike twee derdes van die eiland Hispaniola beslaan, uitgereik deur die Banco Central de la República Dominicana. Die peso dien reeds sedert die land se onafhanklikheid as die land se geldeenheid, alhoewel dit kortliks deur die Haïtiaanse gourde vervang is tydens tydperke van Haïtiaanse heerskappy. Die Dominikaanse ekonomie, die grootste in die Karibiese Eilande, word aangedryf deur toerisme, geldoordragte en vryhandelsone-vervaardiging. 


VS-dollar

Die Verenigde State-dollar (simbool: $; kode: USD) is die amptelike geldeenheid van die Verenigde State en verskeie ander lande. Dit is die wêreld se primêre reserwegeldeenheid en die mees verhandelde geldeenheid in die globale valutamark. Die dollar word onderverdeel in 100 sent. 


Dominikaanse Peso na VS-dollar omskakelingstabel
Dominikaanse PesoVS-dollarVS-dollarDominikaanse Peso
10.0162937161.3733
20.03258742122.747
30.04888123184.12
50.08146865306.867
100.16293710613.733
200.325874201227.47
250.407343251534.33
500.814686503068.67
1001.629371006137.33
2504.0734325015343.3
5008.1468650030686.7
100016.2937100061373.3
Hoe om Dominikaanse Peso na VS-dollar om te skakel

1 Dominican Peso = 0.0162937 USD. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 0.0162937. Byvoorbeeld, 25 Dominican Peso = 0.407343 USD.

Gereelde vrae
Hoeveel USD is daar in een Dominican Peso?
Een Dominican Peso is gelyk aan 0.0162937 USD.
Hoe skakel jy Dominikaanse Peso na VS-dollar om?
Vermenigvuldig die waarde in Dominikaanse Peso met 0.0162937 om die resultaat in VS-dollar te kry.
Hoeveel is 25 Dominican Peso in USD?
25 Dominican Peso is gelyk aan 0.407343 USD.
Hoe skakel jy VS-dollar terug na Dominikaanse Peso om?
Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in VS-dollar met 61.3733 om Dominikaanse Peso te kry.

Mees algemene geldeenheid-eenheidomskakelings