Skakel Om vs dollar to boliviaanse boliviano
1 VS-dollar is gelyk aan 11,6984 Boliviaanse Boliviano
Wisselkoerse van 2026-10-21 · Wisselkoersgeskiedenis
Boliviaanse Boliviano
Die Boliviaanse Boliviano (teken: Bs.; kode: BOB) is die amptelike geldeenheid van Bolivië, 'n landomslote land in Suid-Amerika, uitgereik deur die Banco Central de Bolivia. Die huidige boliviano is in 1987 ingestel en het die peso boliviano teen 'n koers van 1,000,000 peso per boliviano vervang, ná 'n tydperk van hiperinflasie. Die naam "boliviano" vereer Simón Bolívar, die onafhanklikheidsleier na wie Bolivië self vernoem is.
VS-dollar na Boliviaanse Boliviano omskakelingstabel
| VS-dollar | Boliviaanse Boliviano | Boliviaanse Boliviano | VS-dollar |
|---|---|---|---|
| 1 | 11.6984 | 1 | 0.0854816 |
| 2 | 23.3968 | 2 | 0.170963 |
| 3 | 35.0953 | 3 | 0.256445 |
| 5 | 58.4921 | 5 | 0.427408 |
| 10 | 116.984 | 10 | 0.854816 |
| 20 | 233.968 | 20 | 1.70963 |
| 25 | 292.46 | 25 | 2.13704 |
| 50 | 584.921 | 50 | 4.27408 |
| 100 | 1169.84 | 100 | 8.54816 |
| 250 | 2924.6 | 250 | 21.3704 |
| 500 | 5849.21 | 500 | 42.7408 |
| 1000 | 11698.4 | 1000 | 85.4816 |
Hoe om VS-dollar na Boliviaanse Boliviano om te skakel
1 USD = 11.6984 Bolivian Boliviano. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 11.6984. Byvoorbeeld, 25 USD = 292.46 Bolivian Boliviano.
Gereelde vrae
- Hoeveel Bolivian Boliviano is daar in een USD?
- Een USD is gelyk aan 11.6984 Bolivian Boliviano.
- Hoe skakel jy VS-dollar na Boliviaanse Boliviano om?
- Vermenigvuldig die waarde in VS-dollar met 11.6984 om die resultaat in Boliviaanse Boliviano te kry.
- Hoeveel is 25 USD in Bolivian Boliviano?
- 25 USD is gelyk aan 292.46 Bolivian Boliviano.
- Hoe skakel jy Boliviaanse Boliviano terug na VS-dollar om?
- Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Boliviaanse Boliviano met 0.0854816 om VS-dollar te kry.