Skakel Om kilowatt sekonde to j
Kilowatt-Sekonde
'n Kilowatt-sekonde (simbool: kW·s) is 'n eenheid van energie gelyk aan 1 000 joule, ekwivalent aan die energie gelewer deur een kilowatt krag volgehou vir een sekonde. Dit is numeries gelyk aan een kilojoule en word af en toe in elektriese ingenieurswese en fisika vir gerief gebruik. Die eenheid maak die verhouding tussen krag en tyd eksplisiet in energieberekeninge.
Joule
Die joule (/dʒaʊ,dʒuːljawl, jool; simbool: J) is 'n afgeleide eenheid van energie in die Internasionale Stelsel van Eenhede. Dit is gelyk aan die energie wat oorgedra word na (of werk gedoen op) 'n voorwerp wanneer 'n krag van een newton op daardie voorwerp inwerk in die rigting van die krag se beweging oor 'n afstand van een meter (1 newton-meter of N⋅m). Dit is ook die energie wat as hitte afgegee word wanneer 'n elektriese stroom van een ampère deur 'n weerstand van een ohm vir een sekonde vloei. Dit is vernoem na die Engelse fisikus James Prescott Joule (1818–1889).
Kilowatt-Sekonde na Joule omskakelingstabel
| Kilowatt-Sekonde | Joule | Joule | Kilowatt-Sekonde |
|---|---|---|---|
| 1 | 1000 | 1 | 0.001 |
| 2 | 2000 | 2 | 0.002 |
| 3 | 3000 | 3 | 0.003 |
| 5 | 5000 | 5 | 0.005 |
| 10 | 10000 | 10 | 0.01 |
| 20 | 20000 | 20 | 0.02 |
| 25 | 25000 | 25 | 0.025 |
| 50 | 50000 | 50 | 0.05 |
| 100 | 100000 | 100 | 0.1 |
| 250 | 250000 | 250 | 0.25 |
| 500 | 500000 | 500 | 0.5 |
| 1000 | 1E+06 | 1000 | 1 |
Hoe om Kilowatt-Sekonde na Joule om te skakel
1 kW*s = 1000 J. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 1000. Byvoorbeeld, 25 kW*s = 25000 J.
Gereelde vrae
- Hoeveel J is daar in een kW*s?
- Een kW*s is gelyk aan 1000 J.
- Hoe skakel jy Kilowatt-Sekonde na Joule om?
- Vermenigvuldig die waarde in Kilowatt-Sekonde met 1000 om die resultaat in Joule te kry.
- Hoeveel is 25 kW*s in J?
- 25 kW*s is gelyk aan 25000 J.
- Hoe skakel jy Joule terug na Kilowatt-Sekonde om?
- Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Joule met 0.001 om Kilowatt-Sekonde te kry.