Skakel Om kilogram/sekonde to kilogram/uur

Verskaf asseblief 'n waarde.
Verskaf asseblief 'n waarde.

Kilogram/Sekonde

Die kilogram per sekonde (kg/s) is die SI-eenheid van massavloeitempo. Dit meet die massa van 'n stof wat per tydseenheid deur 'n gegewe deursnee gaan. Dit word in termodinamika, vuurpylaandrywing en industriële prosesingenieurswese gebruik om materiaaldeurset te kwantifiseer. 


Kilogram/Uur

Die kilogram per uur (kg/h) is 'n wyd gebruikte eenheid van massavloeitempo in stoomketels, voedselverwerking en chemiese aanlegbedrywighede. Dit word dikwels saam met ton per uur vir grootskaalse industriële prosesse gebruik. 


Kilogram/Sekonde na Kilogram/Uur omskakelingstabel
Kilogram/SekondeKilogram/UurKilogram/UurKilogram/Sekonde
1360010.0002778
2720020.0005556
31080030.0008333
51800050.00138889
1036000100.00277778
2072000200.00555556
2590000250.00694444
50180000500.0138889
1003600001000.0277778
2509000002500.0694444
5001.8E+065000.138889
10003.6E+0610000.277778
Hoe om Kilogram/Sekonde na Kilogram/Uur om te skakel

1 kg/s = 3600 kg/h. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 3600. Byvoorbeeld, 25 kg/s = 90000 kg/h.

Gereelde vrae
Hoeveel kg/h is daar in een kg/s?
Een kg/s is gelyk aan 3600 kg/h.
Hoe skakel jy Kilogram/Sekonde na Kilogram/Uur om?
Vermenigvuldig die waarde in Kilogram/Sekonde met 3600 om die resultaat in Kilogram/Uur te kry.
Hoeveel is 25 kg/s in kg/h?
25 kg/s is gelyk aan 90000 kg/h.
Hoe skakel jy Kilogram/Uur terug na Kilogram/Sekonde om?
Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Kilogram/Uur met 0.0002778 om Kilogram/Sekonde te kry.

Mees algemene vloei - massa-eenheidomskakelings