Skakel Om joule/kubieke meter to joule/liter

Verskaf asseblief 'n waarde.
Verskaf asseblief 'n waarde.

Joule/Kubieke Meter

Die joule per kubieke meter (J/m³) is die SI-eenheid van volumetriese energiedigtheid. Dit druk die hoeveelheid energie uit wat in 'n stof vervat of per eenheidsvolume vrygestel word. Word in termodinamika en brandstofwetenskap gebruik om die energie-inhoud van gasse en vloeistowwe op 'n volumetriese basis te vergelyk. 


Joule/Liter

Die joule per liter (J/L) is 'n praktiese eenheid van volumetriese energiedigtheid. Een J/L is gelyk aan 1000 J/m³. Dit word gebruik om die energie-inhoud van vloeibare brandstowwe en gasse in alledaagse ingenieurs- en laboratoriumkontekste uit te druk. 


Joule/Kubieke Meter na Joule/Liter omskakelingstabel
Joule/Kubieke MeterJoule/LiterJoule/LiterJoule/Kubieke Meter
10.00111000
20.00222000
30.00333000
50.00555000
100.011010000
200.022020000
250.0252525000
500.055050000
1000.1100100000
2500.25250250000
5000.5500500000
1000110001E+06
Hoe om Joule/Kubieke Meter na Joule/Liter om te skakel

1 J/m³ = 0.001 J/L. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 0.001. Byvoorbeeld, 25 J/m³ = 0.025 J/L.

Gereelde vrae
Hoeveel J/L is daar in een J/m³?
Een J/m³ is gelyk aan 0.001 J/L.
Hoe skakel jy Joule/Kubieke Meter na Joule/Liter om?
Vermenigvuldig die waarde in Joule/Kubieke Meter met 0.001 om die resultaat in Joule/Liter te kry.
Hoeveel is 25 J/m³ in J/L?
25 J/m³ is gelyk aan 0.025 J/L.
Hoe skakel jy Joule/Liter terug na Joule/Kubieke Meter om?
Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Joule/Liter met 1000 om Joule/Kubieke Meter te kry.

Mees algemene brandstofdoeltreffendheid - volume-eenheidomskakelings