Skakel Om lux to voet kers

Verskaf asseblief 'n waarde.
Verskaf asseblief 'n waarde.

Lux

Die lux (lx) is die SI-eenheid van verligtingsterkte, wat ligvloed per eenheid oppervlakte meet. Een lux is gelyk aan een lumen per vierkante meter. Dit word gebruik om die intensiteit van lig te meet soos deur die menslike oog waargeneem word wat op 'n oppervlak val. Tipiese kantoorverligting is ongeveer 300–500 lux, terwyl direkte sonlig 100 000 lux oorskry. 


Voet-Kers

Die voet-kers (fc) is 'n imperiale eenheid van verligtingsterkte gelyk aan een lumen per vierkante voet, of ongeveer 10.764 lux. Dit word steeds wyd in die Verenigde State in argitektoniese en teatrale ligontwerp gebruik. Een voet-kers is die verligtingsterkte wat deur 'n bron van een candela op 'n afstand van een voet geproduseer word. 


Lux na Voet-Kers omskakelingstabel
LuxVoet-KersVoet-KersLux
10.092903110.7639
20.185806221.5278
30.278709332.2917
50.464515553.8196
100.9290310107.639
201.8580620215.278
252.3225825269.098
504.6451550538.196
1009.29031001076.39
25023.22582502690.98
50046.45155005381.96
100092.903100010763.9
Hoe om Lux na Voet-Kers om te skakel

1 lx = 0.092903 fc. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 0.092903. Byvoorbeeld, 25 lx = 2.32258 fc.

Gereelde vrae
Hoeveel fc is daar in een lx?
Een lx is gelyk aan 0.092903 fc.
Hoe skakel jy Lux na Voet-Kers om?
Vermenigvuldig die waarde in Lux met 0.092903 om die resultaat in Voet-Kers te kry.
Hoeveel is 25 lx in fc?
25 lx is gelyk aan 2.32258 fc.
Hoe skakel jy Voet-Kers terug na Lux om?
Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Voet-Kers met 10.7639 om Lux te kry.

Mees algemene beligting-eenheidomskakelings