Skakel Om oz to cc

Verskaf asseblief 'n waarde.
Verskaf asseblief 'n waarde.

Ons

Die ons (afgekort oz; aptekersimbool: ℥) is 'n eenheid van massa, gewig of volume wat in die meeste van Brittanje afgeleide gebruiklike maatstelsels gebruik word. Die algemene avoirdupois-ons (ongeveer 28,3 g) is 1/16 van 'n algemene avoirdupois-pond; dit is die Verenigde State-gebruiklike en Britse imperiale ons. Dit word hoofsaaklik in die Verenigde State gebruik om verpakte kosse en kosporsies, posstukke, oppervlaktedigtheid van stof en papier, bokshandskoene, ensovoorts te meet; maar soms ook elders in die Anglosfeer. 


Kubieke sentimeter

'n Kubieke sentimeter (of cubic centimeter in VSA-Engels) (SI-eenheidsimbool: cm 3; nie-SI-afkortings: cc en ccm) is 'n algemeen gebruikte eenheid van volume wat ooreenstem met die volume van 'n kubus wat 1 cm × 1 cm × 1 cm meet. Een kubieke sentimeter stem ooreen met 'n volume van een milliliter. Die massa van een kubieke sentimeter water by 3,98 °C (die temperatuur waarby dit sy maksimum digtheid bereik) is baie na aan een gram.  


Ons na Kubieke sentimeter omskakelingstabel
OnsKubieke sentimeterKubieke sentimeterOns
129.573510.033814
259.147120.067628
388.720630.101442
5147.86850.16907
10295.735100.33814
20591.471200.67628
25739.338250.845351
501478.68501.6907
1002957.351003.3814
2507393.382508.45351
50014786.850016.907
100029573.5100033.814
Hoe om Ons na Kubieke sentimeter om te skakel

1 fl oz (US) = 29.5735 cm^3. Om enige waarde om te skakel, vermenigvuldig dit met 29.5735. Byvoorbeeld, 25 fl oz (US) = 739.338 cm^3.

Gereelde vrae
Hoeveel cm^3 is daar in een fl oz (US)?
Een fl oz (US) is gelyk aan 29.5735 cm^3.
Hoe skakel jy Ons na Kubieke sentimeter om?
Vermenigvuldig die waarde in Ons met 29.5735 om die resultaat in Kubieke sentimeter te kry.
Hoeveel is 25 fl oz (US) in cm^3?
25 fl oz (US) is gelyk aan 739.338 cm^3.
Hoe skakel jy Kubieke sentimeter terug na Ons om?
Deel deur dieselfde faktor: vermenigvuldig die waarde in Kubieke sentimeter met 0.033814 om Ons te kry.

Mees algemene volume-eenheidomskakelings