Tukar meter persegi ke ar

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

meter persegi

Meter persegi (ejaan antarabangsa) atau square meter (ejaan Amerika) adalah unit turunan SI untuk luas dengan simbol m2. 


ar

Are (a) adalah unit luas dalam sistem metrik, sama dengan 100 meter persegi atau seperseratus hektar. Unit ini diperkenalkan oleh kerajaan Republik Perancis pada tahun 1793 sebagai sebahagian daripada sistem metrik awal. Meskipun sebahagian besar telah digantikan oleh hektar untuk penggunaan praktikal, are masih dijumpai di beberapa negara Eropah untuk pengukuran tanah. Hektar, yang sama dengan 100 are, tetap menjadi unit metrik standard untuk luas tanah pertanian. 


Jadual penukaran meter persegi ke ar
meter persegiararmeter persegi
10.011100
20.022200
30.033300
50.055500
100.1101000
200.2202000
250.25252500
500.5505000
100110010000
2502.525025000
500550050000
1000101000100000
Cara menukar meter persegi kepada ar

1 m^2 = 0.01 a. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 0.01. Sebagai contoh, 25 m^2 = 0.25 a.

Soalan lazim
Berapakah a dalam satu m^2?
Satu m^2 bersamaan dengan 0.01 a.
Bagaimana cara menukar meter persegi kepada ar?
Darabkan nilai dalam meter persegi dengan 0.01 untuk mendapatkan hasil dalam ar.
Berapakah 25 m^2 dalam a?
25 m^2 bersamaan dengan 0.25 a.
Bagaimana cara menukar ar kembali kepada meter persegi?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam ar dengan 100 untuk mendapatkan meter persegi.

Penukaran luas yang paling umum