Tukar rupee india ke dolar as

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

1 Rupee India bersamaan 0.010573 Dolar AS

Kadar tukaran pada 21/10/2026  ·  Sejarah kadar tukaran


Rupee India

Rupee India (simbol: ₹; kod: INR) adalah mata wang rasmi India, negara berpenduduk terbanyak di dunia dan salah satu ekonomi besar yang tumbuh tercepat, dikeluarkan oleh Reserve Bank of India. Kata "rupee" berasal dari kata Sanskerta "rūpya," yang berarti "perak tempaan," dan mata wang ini memiliki akar yang berasal dari syiling perak yang diperkenalkan oleh Sher Shah Suri pada abad ke-16. India menerima pakai sistem desimal untuk rupee pada tahun 1957, dan simbol khas mata wang ini, ₹, secara rasmi diterima pakai pada tahun 2010. 


Dolar AS

Dolar Amerika Syarikat (simbol: $; kode: USD) adalah mata wang rasmi Amerika Syarikat dan beberapa negara lainnya. Dolar merupakan mata wang cadangan utama dunia dan mata wang yang paling banyak diperdagangkan di pasaran pertukaran asing global. Dolar dibagi menjadi 100 sen. 


Jadual penukaran Rupee India ke Dolar AS
Rupee IndiaDolar ASDolar ASRupee India
10.0105728194.5822
20.02114562189.164
30.03171853283.747
50.05286415472.911
100.10572810945.822
200.211456201891.64
250.26432252364.55
500.528641504729.11
1001.057281009458.22
2502.643225023645.5
5005.2864150047291.1
100010.5728100094582.2
Cara menukar Rupee India kepada Dolar AS

1 Indian Rupee = 0.0105728 USD. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 0.0105728. Sebagai contoh, 25 Indian Rupee = 0.26432 USD.

Soalan lazim
Berapakah USD dalam satu Indian Rupee?
Satu Indian Rupee bersamaan dengan 0.0105728 USD.
Bagaimana cara menukar Rupee India kepada Dolar AS?
Darabkan nilai dalam Rupee India dengan 0.0105728 untuk mendapatkan hasil dalam Dolar AS.
Berapakah 25 Indian Rupee dalam USD?
25 Indian Rupee bersamaan dengan 0.26432 USD.
Bagaimana cara menukar Dolar AS kembali kepada Rupee India?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam Dolar AS dengan 94.5822 untuk mendapatkan Rupee India.

Penukaran mata wang yang paling umum