Tukar cambodian riel ke dolar as
1 Cambodian Riel bersamaan 0.000246 Dolar AS
Kadar tukaran pada 21/10/2026 · Sejarah kadar tukaran
Cambodian Riel
Riel Kemboja adalah mata wang rasmi Kemboja, dibahagi menjadi 10 kak atau 100 sen. Mata wang ini diperkenalkan kembali pada tahun 1980 selepas runtuhnya rezim Khmer Merah, yang telah menghapuskan mata wang sepenuhnya. Riel dikeluarkan oleh Bank Nasional Kemboja dan banyak digunakan berdampingan dengan dolar AS dalam transaksi sehari-hari.
Jadual penukaran Cambodian Riel ke Dolar AS
| Cambodian Riel | Dolar AS | Dolar AS | Cambodian Riel |
|---|---|---|---|
| 1 | 0.0002462 | 1 | 4061.33 |
| 2 | 0.0004924 | 2 | 8122.67 |
| 3 | 0.0007387 | 3 | 12184 |
| 5 | 0.00123112 | 5 | 20306.7 |
| 10 | 0.00246225 | 10 | 40613.3 |
| 20 | 0.00492449 | 20 | 81226.7 |
| 25 | 0.00615561 | 25 | 101533 |
| 50 | 0.0123112 | 50 | 203067 |
| 100 | 0.0246225 | 100 | 406133 |
| 250 | 0.0615561 | 250 | 1.01533E+06 |
| 500 | 0.123112 | 500 | 2.03067E+06 |
| 1000 | 0.246225 | 1000 | 4.06133E+06 |
Cara menukar Cambodian Riel kepada Dolar AS
1 Cambodian Riel = 0.0002462 USD. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 0.0002462. Sebagai contoh, 25 Cambodian Riel = 0.00615561 USD.
Soalan lazim
- Berapakah USD dalam satu Cambodian Riel?
- Satu Cambodian Riel bersamaan dengan 0.0002462 USD.
- Bagaimana cara menukar Cambodian Riel kepada Dolar AS?
- Darabkan nilai dalam Cambodian Riel dengan 0.0002462 untuk mendapatkan hasil dalam Dolar AS.
- Berapakah 25 Cambodian Riel dalam USD?
- 25 Cambodian Riel bersamaan dengan 0.00615561 USD.
- Bagaimana cara menukar Dolar AS kembali kepada Cambodian Riel?
- Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam Dolar AS dengan 4061.33 untuk mendapatkan Cambodian Riel.