Tukar dolar as ke namibian dollar
1 Dolar AS bersamaan 16.4020 Namibian Dollar
Kadar tukaran pada 21/10/2026 · Sejarah kadar tukaran
Namibian Dollar
Dolar Namibia adalah mata wang rasmi Namibia, yang terbagi menjadi 100 sen. Mata wang ini diperkenalkan pada tahun 1993 setelah kemerdekaan Namibia, menggantikan rand Afrika Selatan pada nilai yang setara, dan tetap dipatok terhadap rand dengan rasio 1:1. Dolar ini diterbitkan oleh Bank of Namibia dan dilambangkan dengan simbol "N$".
Jadual penukaran Dolar AS ke Namibian Dollar
| Dolar AS | Namibian Dollar | Namibian Dollar | Dolar AS |
|---|---|---|---|
| 1 | 16.402 | 1 | 0.060968 |
| 2 | 32.8041 | 2 | 0.121936 |
| 3 | 49.2061 | 3 | 0.182904 |
| 5 | 82.0102 | 5 | 0.30484 |
| 10 | 164.02 | 10 | 0.60968 |
| 20 | 328.041 | 20 | 1.21936 |
| 25 | 410.051 | 25 | 1.5242 |
| 50 | 820.102 | 50 | 3.0484 |
| 100 | 1640.2 | 100 | 6.0968 |
| 250 | 4100.51 | 250 | 15.242 |
| 500 | 8201.02 | 500 | 30.484 |
| 1000 | 16402 | 1000 | 60.968 |
Cara menukar Dolar AS kepada Namibian Dollar
1 USD = 16.402 Namibian Dollar. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 16.402. Sebagai contoh, 25 USD = 410.051 Namibian Dollar.
Soalan lazim
- Berapakah Namibian Dollar dalam satu USD?
- Satu USD bersamaan dengan 16.402 Namibian Dollar.
- Bagaimana cara menukar Dolar AS kepada Namibian Dollar?
- Darabkan nilai dalam Dolar AS dengan 16.402 untuk mendapatkan hasil dalam Namibian Dollar.
- Berapakah 25 USD dalam Namibian Dollar?
- 25 USD bersamaan dengan 410.051 Namibian Dollar.
- Bagaimana cara menukar Namibian Dollar kembali kepada Dolar AS?
- Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam Namibian Dollar dengan 0.060968 untuk mendapatkan Dolar AS.