Tukar kilogram/saat ke gram/hari

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

kilogram/saat

Kilogram per saat (kg/s) adalah unit SI untuk kadar aliran jisim. Unit ini mengukur jisim suatu bahan yang melalui suatu keratan rentas tertentu per unit waktu. Digunakan dalam termodinamik, propulsi roket, dan kejuruteraan proses industri untuk mengukur kapasiti alir bahan. 


gram/hari

Gram per hari (g/d) adalah unit kadar aliran jisim yang digunakan dalam sistem pemberian ubat pelepasan perlahan, pemantauan alam sekitar terhadap emisi bahan pencemar, dan penjejakan pengambilan nutrien. Unit ini mencerminkan aliran jisim yang sangat beransur-ansur sepanjang satu hari penuh. 


Jadual penukaran kilogram/saat ke gram/hari
kilogram/saatgram/harigram/harikilogram/saat
18.64E+0711.157E-08
21.728E+0822.315E-08
32.592E+0833.472E-08
54.32E+0855.787E-08
108.64E+08101.157E-07
201.728E+09202.315E-07
252.16E+09252.894E-07
504.32E+09505.787E-07
1008.64E+091001.157E-06
2502.16E+102502.894E-06
5004.32E+105005.787E-06
10008.64E+1010001.157E-05
Cara menukar kilogram/saat kepada gram/hari

1 kg/s = 8.64E+07 g/d. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 8.64E+07. Sebagai contoh, 25 kg/s = 2.16E+09 g/d.

Soalan lazim
Berapakah g/d dalam satu kg/s?
Satu kg/s bersamaan dengan 8.64E+07 g/d.
Bagaimana cara menukar kilogram/saat kepada gram/hari?
Darabkan nilai dalam kilogram/saat dengan 8.64E+07 untuk mendapatkan hasil dalam gram/hari.
Berapakah 25 kg/s dalam g/d?
25 kg/s bersamaan dengan 2.16E+09 g/d.
Bagaimana cara menukar gram/hari kembali kepada kilogram/saat?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam gram/hari dengan 1.157E-08 untuk mendapatkan kilogram/saat.

Penukaran aliran massa yang paling umum