Tukar hp per ft2 ke w per m2

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

hp per ft2

Kuasa kuda per kaki persegi (hp/ft²) adalah unit imperial fluks haba yang setara dengan sekitar 8026 W/m². Unit ini kadang digunakan dalam teknik mesin dan perbandingan ketumpatan kuasa untuk mesin dan motor, di mana kuasa kuda merupakan unit kuasa konvensional dalam konteks Amerika Utara. 


w per m2

Watt per meter persegi (W/m²) adalah unit SI untuk fluks panas dan iradiansi. Unit ini menyatakan kuasa yang ditransmisikan per unit luas. Pemalar matahari (total iradiansi matahari) pada orbit Bumi lebih kurang 1361 W/m². Digunakan dalam kejuruteraan perpindahan panas, tenaga matahari, dan analisis radiasi terma. 


Jadual penukaran hp per ft2 ke w per m2
hp per ft2w per m2w per m2hp per ft2
18026.6510.0001246
216053.320.0002492
324079.930.0003738
540133.250.0006229
1080266.5100.00124585
20160533200.0024917
25200666250.00311463
50401332500.00622925
1008026651000.0124585
2502.00666E+062500.0311463
5004.01332E+065000.0622925
10008.02665E+0610000.124585
Cara menukar hp per ft2 kepada w per m2

1 hp/ft² = 8026.65 W/m². Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 8026.65. Sebagai contoh, 25 hp/ft² = 200666 W/m².

Soalan lazim
Berapakah W/m² dalam satu hp/ft²?
Satu hp/ft² bersamaan dengan 8026.65 W/m².
Bagaimana cara menukar hp per ft2 kepada w per m2?
Darabkan nilai dalam hp per ft2 dengan 8026.65 untuk mendapatkan hasil dalam w per m2.
Berapakah 25 hp/ft² dalam W/m²?
25 hp/ft² bersamaan dengan 200666 W/m².
Bagaimana cara menukar w per m2 kembali kepada hp per ft2?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam w per m2 dengan 0.0001246 untuk mendapatkan hp per ft2.

Penukaran ketumpatan fluks haba yang paling umum