Tukar kuantum fluks magnet ke weber

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

kuantum fluks magnet

Kuantum fluks magnet (Φ₀) adalah kuantum dasar fluks magnet, sekitar 2,0678×10⁻¹⁵ Wb, yang penting dalam superkonduktiviti dan fizik kuantum. 


weber

Weber adalah unit SI untuk fluks magnet, yang menyatakan jumlah medan magnet yang melewati suatu permukaan. Satu weber sama dengan satu volt·saat (V·s). 


Jadual penukaran kuantum fluks magnet ke weber
kuantum fluks magnetweberweberkuantum fluks magnet
12.068E-1514.836E+14
24.136E-1529.672E+14
36.204E-1531.451E+15
51.034E-1452.418E+15
102.068E-14104.836E+15
204.136E-14209.672E+15
255.17E-14251.209E+16
501.034E-13502.418E+16
1002.068E-131004.836E+16
2505.17E-132501.209E+17
5001.034E-125002.418E+17
10002.068E-1210004.836E+17
Cara menukar kuantum fluks magnet kepada weber

1 kuantum fluks magnet = 2.068E-15 Wb. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 2.068E-15. Sebagai contoh, 25 kuantum fluks magnet = 5.17E-14 Wb.

Soalan lazim
Berapakah Wb dalam satu kuantum fluks magnet?
Satu kuantum fluks magnet bersamaan dengan 2.068E-15 Wb.
Bagaimana cara menukar kuantum fluks magnet kepada weber?
Darabkan nilai dalam kuantum fluks magnet dengan 2.068E-15 untuk mendapatkan hasil dalam weber.
Berapakah 25 kuantum fluks magnet dalam Wb?
25 kuantum fluks magnet bersamaan dengan 5.17E-14 Wb.
Bagaimana cara menukar weber kembali kepada kuantum fluks magnet?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam weber dengan 4.836E+14 untuk mendapatkan kuantum fluks magnet.

Penukaran penukar fluks magnet yang paling umum