Tukar kilogram daya sentimeter saat persegi ke kilogram meter persegi

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

Kilogram-daya sentimeter saat persegi

Kilogram-force sentimeter saat kuasa dua (kgf·cm·s²) adalah unit teknikal momen inersia dalam sistem metrik graviti, seratus kali lebih kecil daripada padanannya yang berasaskan meter. Unit ini digunakan dalam dokumentasi kejuruteraan Eropah dan Asia yang lebih lama untuk spesifikasi mesin dan motor. Satu kgf·cm·s² sama dengan lebih kurang 0,0980665 kg·m². 


kilogram meter persegi

Kilogram meter persegi (kg·m²) adalah unit SI untuk momen inersia (juga disebut inersia rotasi), yang mewakili rintangan suatu benda terhadap perubahan gerak rotasinya. Unit ini didefinisikan sebagai jumlah hasil darab setiap elemen massa dengan kuadrat jaraknya dari sumbu rotasi. kg·m² muncul dalam analog rotasi dari hukum kedua Newton, di mana torsi sama dengan momen inersia dikalikan pecutan sudut. 


Jadual penukaran Kilogram-daya sentimeter saat persegi ke kilogram meter persegi
Kilogram-daya sentimeter saat persegikilogram meter persegikilogram meter persegiKilogram-daya sentimeter saat persegi
10.0980665110.1972
20.196133220.3943
30.294199330.5915
50.490332550.9858
100.98066510101.972
201.9613320203.943
252.4516625254.929
504.9033250509.858
1009.806651001019.72
25024.51662502549.29
50049.03325005098.58
100098.0665100010197.2
Cara menukar Kilogram-daya sentimeter saat persegi kepada kilogram meter persegi

1 Kilogram-daya sentimeter saat persegi = 0.0980665 kilogram meter persegi. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 0.0980665. Sebagai contoh, 25 Kilogram-daya sentimeter saat persegi = 2.45166 kilogram meter persegi.

Soalan lazim
Berapakah kilogram meter persegi dalam satu Kilogram-daya sentimeter saat persegi?
Satu Kilogram-daya sentimeter saat persegi bersamaan dengan 0.0980665 kilogram meter persegi.
Bagaimana cara menukar Kilogram-daya sentimeter saat persegi kepada kilogram meter persegi?
Darabkan nilai dalam Kilogram-daya sentimeter saat persegi dengan 0.0980665 untuk mendapatkan hasil dalam kilogram meter persegi.
Berapakah 25 Kilogram-daya sentimeter saat persegi dalam kilogram meter persegi?
25 Kilogram-daya sentimeter saat persegi bersamaan dengan 2.45166 kilogram meter persegi.
Bagaimana cara menukar kilogram meter persegi kembali kepada Kilogram-daya sentimeter saat persegi?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam kilogram meter persegi dengan 10.1972 untuk mendapatkan Kilogram-daya sentimeter saat persegi.

Penukaran momen inersia yang paling umum