Tukar m2 per s ke mm2 per s

Sila berikan nilai.
Sila berikan nilai.

m2 per s

Meter persegi per saat (m²/s) adalah unit SI untuk kelikatan kinematik, ditakrifkan sebagai kelikatan dinamik dibahagi ketumpatan. Unit ini mengukur betapa mudah suatu bendalir mengalir akibat graviti. Air mempunyai kelikatan kinematik lebih kurang 10⁻⁶ m²/s (1 cSt) pada suhu 20°C. 


mm2 per s

Milimeter persegi per saat (mm²/s) setara dengan sentistokes (cSt) dan merupakan unit terbitan SI piawai untuk kelikatan kinematik dalam industri perminyakan dan pelincir berdasarkan piawai ISO. Air pada suhu 20°C mempunyai kelikatan kinematik lebih kurang 1 mm²/s. 


Jadual penukaran m2 per s ke mm2 per s
m2 per smm2 per smm2 per sm2 per s
11E+0611E-06
22E+0622E-06
33E+0633E-06
55E+0655E-06
101E+07101E-05
202E+07202E-05
252.5E+07252.5E-05
505E+07505E-05
1001E+081000.0001
2502.5E+082500.00025
5005E+085000.0005
10001E+0910000.001
Cara menukar m2 per s kepada mm2 per s

1 m²/s = 1E+06 mm²/s. Untuk menukar sebarang nilai, darabkannya dengan 1E+06. Sebagai contoh, 25 m²/s = 2.5E+07 mm²/s.

Soalan lazim
Berapakah mm²/s dalam satu m²/s?
Satu m²/s bersamaan dengan 1E+06 mm²/s.
Bagaimana cara menukar m2 per s kepada mm2 per s?
Darabkan nilai dalam m2 per s dengan 1E+06 untuk mendapatkan hasil dalam mm2 per s.
Berapakah 25 m²/s dalam mm²/s?
25 m²/s bersamaan dengan 2.5E+07 mm²/s.
Bagaimana cara menukar mm2 per s kembali kepada m2 per s?
Bahagikan dengan faktor yang sama: darabkan nilai dalam mm2 per s dengan 1E-06 untuk mendapatkan m2 per s.

Penukaran viskositi kinematik yang paling umum