Dönüştür miligram/litre to gram/litre

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Miligram/Litre

Miligram/litre (mg/L), seyreltik sulu çözeltiler için milyonda bir kısma (ppm) eşdeğerdir. Çözünmüş oksijen, sertlik ve içme suyu standartlarındaki eser kirletici konsantrasyonları gibi su kalitesi parametreleri için standart birimdir. 


Gram/Litre

Gram/litre (g/L), kimyada, tıpta ve çevre biliminde kullanılan yaygın bir kütle konsantrasyonu birimidir. Kandaki protein konsantrasyonları, serum çözeltileri ve sudaki kirletici seviyeleri sıklıkla g/L olarak ifade edilir. 


Miligram/Litre - Gram/Litre dönüşüm tablosu
Miligram/LitreGram/LitreGram/LitreMiligram/Litre
10.00111000
20.00222000
30.00333000
50.00555000
100.011010000
200.022020000
250.0252525000
500.055050000
1000.1100100000
2500.25250250000
5000.5500500000
1000110001E+06
Miligram/Litre birimini Gram/Litre birimine nasıl çevirilir

1 mg/L = 0.001 g/L. Herhangi bir değeri çevirmek için 0.001 ile çarpın. Örneğin, 25 mg/L = 0.025 g/L.

Sıkça sorulan sorular
Bir mg/L kaç g/L eder?
Bir mg/L, 0.001 g/L değerine eşittir.
Miligram/Litre birimini Gram/Litre birimine nasıl çevirirsiniz?
Gram/Litre cinsinden sonucu elde etmek için Miligram/Litre değerini 0.001 ile çarpın.
25 mg/L kaç g/L eder?
25 mg/L, 0.025 g/L değerine eşittir.
Gram/Litre birimini tekrar Miligram/Litre birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Miligram/Litre elde etmek için Gram/Litre değerini 1000 ile çarpın.

En yaygın konsantrasyon - çözelti birim dönüşümleri