Dönüştür j to gram kuvvet metre
Joule
Joule (/dʒaʊ,dʒuːljawl, jool; sembol: J), Uluslararası Birim Sistemi'nde türetilmiş bir enerji birimidir. Bir newtonluk kuvvetin bir cisme, kuvvetin hareket yönünde bir metrelik mesafe boyunca (1 newton metre veya N⋅m) etki etmesiyle o cisme aktarılan enerjiye (veya cisim üzerinde yapılan işe) eşittir. Ayrıca bir amperlik elektrik akımının bir ohmluk direnç üzerinden bir saniye boyunca geçmesiyle ısı olarak açığa çıkan enerjidir. Adını İngiliz fizikçi James Prescott Joule'den (1818–1889) almıştır.
Gram-Kuvvet Metre
gram-kuvvet metre (gf·m), bir metre mesafe boyunca etki eden bir gram-kuvvetlik bir kuvvetin yaptığı işe eşit bir enerji birimidir ve yaklaşık 9.80665 × 10−3 joule'e eşdeğerdir. Yer çekimsel metrik sisteme aittir ve kilogram-kuvvet metrenin daha küçük karşılığıdır. Bu birim, eski Avrupa teknik standartlarında ve mekanik mühendislik belgelerinde görülür.
Joule - Gram-Kuvvet Metre dönüşüm tablosu
| Joule | Gram-Kuvvet Metre | Gram-Kuvvet Metre | Joule |
|---|---|---|---|
| 1 | 101.972 | 1 | 0.00980665 |
| 2 | 203.943 | 2 | 0.0196133 |
| 3 | 305.915 | 3 | 0.0294199 |
| 5 | 509.858 | 5 | 0.0490332 |
| 10 | 1019.72 | 10 | 0.0980665 |
| 20 | 2039.43 | 20 | 0.196133 |
| 25 | 2549.29 | 25 | 0.245166 |
| 50 | 5098.58 | 50 | 0.490332 |
| 100 | 10197.2 | 100 | 0.980665 |
| 250 | 25492.9 | 250 | 2.45166 |
| 500 | 50985.8 | 500 | 4.90332 |
| 1000 | 101972 | 1000 | 9.80665 |
Joule birimini Gram-Kuvvet Metre birimine nasıl çevirilir
1 J = 101.972 gf*m. Herhangi bir değeri çevirmek için 101.972 ile çarpın. Örneğin, 25 J = 2549.29 gf*m.
Sıkça sorulan sorular
- Bir J kaç gf*m eder?
- Bir J, 101.972 gf*m değerine eşittir.
- Joule birimini Gram-Kuvvet Metre birimine nasıl çevirirsiniz?
- Gram-Kuvvet Metre cinsinden sonucu elde etmek için Joule değerini 101.972 ile çarpın.
- 25 J kaç gf*m eder?
- 25 J, 2549.29 gf*m değerine eşittir.
- Gram-Kuvvet Metre birimini tekrar Joule birimine nasıl çevirirsiniz?
- Aynı katsayıya bölün: Joule elde etmek için Gram-Kuvvet Metre değerini 0.00980665 ile çarpın.