Dönüştür mol/saniye to mikromol/saniye

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Mol/Saniye

Mol bölü saniye (mol/s), birim zamanda bir kesitten geçen madde miktarını ölçen molar debinin SI birimidir. Kimya mühendisliği reaktör tasarımında, kataliz araştırmalarında ve elektrokimyada kullanılır. 


Mikromol/Saniye

Mikromol/saniye (µmol/s), fotosentez araştırmalarında (PAR ölçümleri), enzim kinetiğinde ve mikroakışkan çip deneylerinde kullanılır. Saniyede 10⁻⁶ mole eşittir ve bu da onu eser düzeyindeki kimyasal süreçler için uygun kılar. 


Mol/Saniye - Mikromol/Saniye dönüşüm tablosu
Mol/SaniyeMikromol/SaniyeMikromol/SaniyeMol/Saniye
11E+0611E-06
22E+0622E-06
33E+0633E-06
55E+0655E-06
101E+07101E-05
202E+07202E-05
252.5E+07252.5E-05
505E+07505E-05
1001E+081000.0001
2502.5E+082500.00025
5005E+085000.0005
10001E+0910000.001
Mol/Saniye birimini Mikromol/Saniye birimine nasıl çevirilir

1 mol/s = 1E+06 µmol/s. Herhangi bir değeri çevirmek için 1E+06 ile çarpın. Örneğin, 25 mol/s = 2.5E+07 µmol/s.

Sıkça sorulan sorular
Bir mol/s kaç µmol/s eder?
Bir mol/s, 1E+06 µmol/s değerine eşittir.
Mol/Saniye birimini Mikromol/Saniye birimine nasıl çevirirsiniz?
Mikromol/Saniye cinsinden sonucu elde etmek için Mol/Saniye değerini 1E+06 ile çarpın.
25 mol/s kaç µmol/s eder?
25 mol/s, 2.5E+07 µmol/s değerine eşittir.
Mikromol/Saniye birimini tekrar Mol/Saniye birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Mol/Saniye elde etmek için Mikromol/Saniye değerini 1E-06 ile çarpın.

En yaygın akış - molar birim dönüşümleri