Dönüştür kilokalori (ıt)/saat/kare fit to watt/kare metre
Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit
Kare fit başına saat başına kilokalori (IT) (kcal/(h·ft²)), hibrit bir metrik-imperyal ısı akısı birimidir. Yaklaşık 12,518 W/m² değerine eşittir ve metrik enerjiyi imperyal alanla karıştıran eski teknik literatürde ve bazı uluslararası mühendislik hesaplamalarında karşılaşılır.
Watt/Kare Metre
Kare metre başına watt (W/m²), ısı akısı yoğunluğunun ve ışınım şiddetinin SI birimidir. Birim alan başına iletilen gücü temsil eder. Dünya'nın yörüngesindeki güneş sabiti (toplam güneş ışınım şiddeti) yaklaşık 1361 W/m²'dir. Isı transferi mühendisliğinde, güneş enerjisinde ve ısıl radyasyon analizinde kullanılır.
Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit - Watt/Kare Metre dönüşüm tablosu
| Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit | Watt/Kare Metre | Watt/Kare Metre | Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit |
|---|---|---|---|
| 1 | 12.5184 | 1 | 0.0798822 |
| 2 | 25.0369 | 2 | 0.159764 |
| 3 | 37.5553 | 3 | 0.239647 |
| 5 | 62.5921 | 5 | 0.399411 |
| 10 | 125.184 | 10 | 0.798822 |
| 20 | 250.369 | 20 | 1.59764 |
| 25 | 312.961 | 25 | 1.99706 |
| 50 | 625.921 | 50 | 3.99411 |
| 100 | 1251.84 | 100 | 7.98822 |
| 250 | 3129.61 | 250 | 19.9706 |
| 500 | 6259.21 | 500 | 39.9411 |
| 1000 | 12518.4 | 1000 | 79.8822 |
Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit birimini Watt/Kare Metre birimine nasıl çevirilir
1 kcal/(h·ft²) = 12.5184 W/m². Herhangi bir değeri çevirmek için 12.5184 ile çarpın. Örneğin, 25 kcal/(h·ft²) = 312.961 W/m².
Sıkça sorulan sorular
- Bir kcal/(h·ft²) kaç W/m² eder?
- Bir kcal/(h·ft²), 12.5184 W/m² değerine eşittir.
- Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit birimini Watt/Kare Metre birimine nasıl çevirirsiniz?
- Watt/Kare Metre cinsinden sonucu elde etmek için Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit değerini 12.5184 ile çarpın.
- 25 kcal/(h·ft²) kaç W/m² eder?
- 25 kcal/(h·ft²), 312.961 W/m² değerine eşittir.
- Watt/Kare Metre birimini tekrar Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit birimine nasıl çevirirsiniz?
- Aynı katsayıya bölün: Kilokalori (IT)/Saat/Kare Fit elde etmek için Watt/Kare Metre değerini 0.0798822 ile çarpın.