Dönüştür santigram başına joule to rad

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Santigram Başına Joule

Santigram başına joule 100.000 gray'e eşittir ve endüstriyel radyasyonla işleme ve malzeme modifikasyonu gibi çok yüksek dozlu radyasyon uygulamalarında kullanılır. 


Rad

Rad, soğurulan radyasyon dozunun CGS birimidir; madde gram başına 100 erg enerjinin soğurulmasına (0,01 Gy) eşittir. Bazı tıbbi ve düzenleyici bağlamlarda hâlâ kullanılmaktadır. 


Santigram Başına Joule - Rad dönüşüm tablosu
Santigram Başına JouleRadRadSantigram Başına Joule
11E+0711E-07
22E+0722E-07
33E+0733E-07
55E+0755E-07
101E+08101E-06
202E+08202E-06
252.5E+08252.5E-06
505E+08505E-06
1001E+091001E-05
2502.5E+092502.5E-05
5005E+095005E-05
10001E+1010000.0001
Santigram Başına Joule birimini Rad birimine nasıl çevirilir

1 J/cg = 1E+07 rd. Herhangi bir değeri çevirmek için 1E+07 ile çarpın. Örneğin, 25 J/cg = 2.5E+08 rd.

Sıkça sorulan sorular
Bir J/cg kaç rd eder?
Bir J/cg, 1E+07 rd değerine eşittir.
Santigram Başına Joule birimini Rad birimine nasıl çevirirsiniz?
Rad cinsinden sonucu elde etmek için Santigram Başına Joule değerini 1E+07 ile çarpın.
25 J/cg kaç rd eder?
25 J/cg, 2.5E+08 rd değerine eşittir.
Rad birimini tekrar Santigram Başına Joule birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Santigram Başına Joule elde etmek için Rad değerini 1E-07 ile çarpın.

En yaygın soğurulan radyasyon dozu birim dönüşümleri