Dönüştür saniye başına gray to saniye başına dekagray

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Saniye Başına Gray

Saniye başına gray, soğurulan doz hızının SI birimidir ve saniyede madde kilogramı başına bir joule radyasyon enerjisinin soğurulmasını temsil eder. Radyasyon tedavisinde ve radyasyondan korunma dozimetrisinde kullanılır. 


Saniye Başına Dekagray

Saniye başına dekagray, saniyede 10 graya eşittir ve radyasyon tedavisi planlamasında ve yüksek doz hızlı brakiterapi uygulamalarında uygulanabilir. 


Saniye Başına Gray - Saniye Başına Dekagray dönüşüm tablosu
Saniye Başına GraySaniye Başına DekagraySaniye Başına DekagraySaniye Başına Gray
10.1110
20.2220
30.3330
50.5550
10110100
20220200
252.525250
50550500
100101001000
250252502500
500505005000
1000100100010000
Saniye Başına Gray birimini Saniye Başına Dekagray birimine nasıl çevirilir

1 Gy/s = 0.1 daGy/s. Herhangi bir değeri çevirmek için 0.1 ile çarpın. Örneğin, 25 Gy/s = 2.5 daGy/s.

Sıkça sorulan sorular
Bir Gy/s kaç daGy/s eder?
Bir Gy/s, 0.1 daGy/s değerine eşittir.
Saniye Başına Gray birimini Saniye Başına Dekagray birimine nasıl çevirirsiniz?
Saniye Başına Dekagray cinsinden sonucu elde etmek için Saniye Başına Gray değerini 0.1 ile çarpın.
25 Gy/s kaç daGy/s eder?
25 Gy/s, 2.5 daGy/s değerine eşittir.
Saniye Başına Dekagray birimini tekrar Saniye Başına Gray birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Saniye Başına Gray elde etmek için Saniye Başına Dekagray değerini 10 ile çarpın.

En yaygın radyasyon birim dönüşümleri