Dönüştür kilokalori (ıt)/kilogram/°c to joule/kilogram/k

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Kilokalori (IT)/Kilogram/°C

Kilogram başına Celsius derece başına kilokalori (IT) (kcal/(kg·°C)), 4186,8 J/(kg·K) değerine eşittir. cal/(g·°C) ile sayısal olarak eşittir ve gıda bilimi, biyoloji ve eski mühendislik metinlerinde kullanılır. Suyun özgül ısısı yaklaşık 1 kcal/(kg·°C)'dir. 


Joule/Kilogram/K

Kilogram başına kelvin başına joule (J/(kg·K)), özgül ısı kapasitesinin SI birimidir. Bir maddenin bir kilogramını bir kelvin yükseltmek için gereken enerji miktarını temsil eder. Suyun özgül ısı kapasitesi 4182 J/(kg·K)'dir; bu, diğer yaygın maddelerin çoğuna kıyasla olağanüstü yüksektir. 


Kilokalori (IT)/Kilogram/°C - Joule/Kilogram/K dönüşüm tablosu
Kilokalori (IT)/Kilogram/°CJoule/Kilogram/KJoule/Kilogram/KKilokalori (IT)/Kilogram/°C
14186.810.0002388
28373.620.0004777
312560.430.0007165
52093450.00119423
1041868100.00238846
2083736200.00477692
25104670250.00597115
50209340500.0119423
1004186801000.0238846
2501.0467E+062500.0597115
5002.0934E+065000.119423
10004.1868E+0610000.238846
Kilokalori (IT)/Kilogram/°C birimini Joule/Kilogram/K birimine nasıl çevirilir

1 kcal/(kg·°C) = 4186.8 J/(kg·K). Herhangi bir değeri çevirmek için 4186.8 ile çarpın. Örneğin, 25 kcal/(kg·°C) = 104670 J/(kg·K).

Sıkça sorulan sorular
Bir kcal/(kg·°C) kaç J/(kg·K) eder?
Bir kcal/(kg·°C), 4186.8 J/(kg·K) değerine eşittir.
Kilokalori (IT)/Kilogram/°C birimini Joule/Kilogram/K birimine nasıl çevirirsiniz?
Joule/Kilogram/K cinsinden sonucu elde etmek için Kilokalori (IT)/Kilogram/°C değerini 4186.8 ile çarpın.
25 kcal/(kg·°C) kaç J/(kg·K) eder?
25 kcal/(kg·°C), 104670 J/(kg·K) değerine eşittir.
Joule/Kilogram/K birimini tekrar Kilokalori (IT)/Kilogram/°C birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Kilokalori (IT)/Kilogram/°C elde etmek için Joule/Kilogram/K değerini 0.0002388 ile çarpın.

En yaygın özgül ısı kapasitesi birim dönüşümleri