Dönüştür kelvin/watt to °f·saniye/btu (ıt)

Lütfen bir değer girin.
Lütfen bir değer girin.

Kelvin/Watt

Watt başına kelvin (K/W), ısıl direncin SI birimidir. Bir malzeme veya montaj üzerinden akan her watt ısı başına kelvin cinsinden üretilen sıcaklık farkını temsil eder. Daha düşük değerler daha iyi ısıl iletkenleri gösterir. Elektronik soğutmada ve bina ısıl analizinde temeldir. 


°F·Saniye/Btu (IT)

İngiliz ısı birimi IT başına Fahrenheit derecesi saniye (°F·s/Btu), saat yerine saniye cinsinden ifade edilen emperyal bir ısıl direnç birimidir. Bir °F·s/Btu, yaklaşık °F·h/Btu'nun 1/3600'üne eşittir. Amerikan mühendislik metinlerinde geçici ısı transferi hesaplamalarında görülür. 


Kelvin/Watt - °F·Saniye/Btu (IT) dönüşüm tablosu
Kelvin/Watt°F·Saniye/Btu (IT)°F·Saniye/Btu (IT)Kelvin/Watt
11899.110.0005266
23798.220.00105313
35697.330.0015797
59495.550.00263283
1018991100.00526565
2037982200.0105313
2547477.5250.0131641
5094955500.0263283
1001899101000.0526565
2504747752500.131641
5009495505000.263283
10001.8991E+0610000.526565
Kelvin/Watt birimini °F·Saniye/Btu (IT) birimine nasıl çevirilir

1 K/W = 1899.1 °F·s/Btu. Herhangi bir değeri çevirmek için 1899.1 ile çarpın. Örneğin, 25 K/W = 47477.5 °F·s/Btu.

Sıkça sorulan sorular
Bir K/W kaç °F·s/Btu eder?
Bir K/W, 1899.1 °F·s/Btu değerine eşittir.
Kelvin/Watt birimini °F·Saniye/Btu (IT) birimine nasıl çevirirsiniz?
°F·Saniye/Btu (IT) cinsinden sonucu elde etmek için Kelvin/Watt değerini 1899.1 ile çarpın.
25 K/W kaç °F·s/Btu eder?
25 K/W, 47477.5 °F·s/Btu değerine eşittir.
°F·Saniye/Btu (IT) birimini tekrar Kelvin/Watt birimine nasıl çevirirsiniz?
Aynı katsayıya bölün: Kelvin/Watt elde etmek için °F·Saniye/Btu (IT) değerini 0.0005266 ile çarpın.

En yaygın ısıl direnç birim dönüşümleri